A Gyermekmosoly Alapítvány létrejöttének a gondolata még 2002-ben merült fel a “4. Veszprémi Játékok” Nemzetközi Művészeti Gyermekfesztivál szervezése kapcsán. Mivel a gyermekművészeti fesztivál önköltséges rendezvény, és korábban az utazás, szállás, ellátás és a rendezés költségeit (bérleti díjak, nemzetközi zsűri, tolmácsok, díjak, ajándékok, reklám, kommunikációs költség) a résztvevők befizetései fedezték, szükségessé vált támogatók bevonása, hiszen a hátrányos helyzetű, rászoruló magyar gyermekek nem engedhették meg maguknak a fesztiválon való részvételt. Az ő érdekeiket is képviselendő, és a határon túli ifjú magyar művészek a fesztiválra való meginvitálása és költségeik csökkentése/átvállalása érdekében hoztuk létre a Gyermekmosoly Alapítványt 2003-ban, mely 2007-ben közhasznúvá vált. Az alapítványunk történetéről és további tevékenységeiről bővebben itt olvashat>>
A Gyermekmosoly Alapítvány kiemelt célja, hogy a tehetséges gyerekek és fiatalok megmutathassák az általuk képviselt művészeti ágban elért eredményeiket, legyen szó zenéről, énekről, tánc- vagy képzőművészetről, és lehetőségük legyen az összművészeti versenyen újabb inspirációkat szerezni, valamint a szakmai zsűritől építő kritikát, visszajelzést kapjanak. Összességében kijelenthető, hogy alapítványunk remek terepet nyújtott megtermékenyítő hatású művészi kölcsönhatásoknak.
Az általunk támogatott Veszprémi Játékok és Tavaszi Játékok Összművészeti Fesztivál és Versenyre eleinte 6-19 éves gyermek és ifjú amatőr előadóművészek jelentkezhettek, de 2009-től azonban már a felnőtt korosztály is képviseltetheti magát, hiszen célunk, hogy a társadalom egyre több tagjának nyújtunk lehetőséget művészi önmegvalósításra, hiszen nemcsak a kultúra befogadása élmény, hanem a létrehozása is. A hagyományos kulturális intézményrendszer erre korlátozottan alkalmas, ezért az amatőrök megmutatkozási vágyát alapítványunk fokozottan kielégítheti ezen rendezvényekkel, melyeken a versenyzőknek módjuk nyílik az önkifejezésre, az önmegvalósításra; kiélhetik kreativitásukat és szélesebb közönség előtt is megmutathatják tudásukat. Ez növeli a résztvevők önbecsülését, erőt adhat a tevékenység folytatásához, más művészekkel, produkciókkal való találkozás pedig a fejlődésüket elősegítő, inspiráló erővel hat.
Ha szeretne olvasni hitvallásunkról, kérjük kattintson ide>>
Pingback:Hitvallásunk – Gyermekmosoly Alapítvány